W tańcu, jak w sporcie – bez dobrej bielizny termoaktywnej się nie obędzie. Dzięki bieliźnie termoaktywnej, tancerz może ćwiczyć z zachowaniem pełnego komfortu. Bielizna ta pomaga skórze w utrzymaniu odpowiedniego ciepła całego organizmu, jednocześnie odprowadzając pot.

W przypadku zwykłej bielizny, bardzo szybko się ją przepaca, przez co szybko podczas treningu odczuwa się nieprzyjemny chłód, przez który ciało traci swoje ciepło. Jest to nie tylko niewygodne dla tancerza, ale od razu wywołuje spadek energii, która jest wykorzystywana, by utrzymać właściwą dla pracy mięśni temperaturę. Ponadto przemoczona bielizna jest przyczyną podrażnień skóry, które będą dawać o sobie znać podczas dalszych etapów ćwiczeń. Ponadto mokra bielizna w połączeniu z wiatrem, który wytwarza się chociażby podczas wykonywania szybszych ruchów, może spowodować przeziębienie. Zwykła bielizna z pewnością nie sprawdza się podczas wysiłku na treningu tanecznym i raczej nie spełnia podstawowych wymogów higieny i komfortu tancerza.

CECHY DOBREJ BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ

  • Systematyczne odprowadzanie potu, dzięki czemu tancerz nie odczuwa uczucia chłodu.
  • Wygodna w użytkowaniu – czyli dobrze dopasowana do figury tancerza, ale równocześnie taka, która nie uciska i nie obciera.
  • Sprawnie działająca cyrkulacja ciepła tak, aby tancerz nie odczuwał ani wychłodzenia, ani przegrzania.
  • Musi być elastyczna, aby nie ograniczać swobody ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>