Pasja to słowo, które wywołuje całą masę pozytywnych skojarzeń. Wiąże się ona z nieodpartą radością wykonywania czynności, które zaspokajają nasze ja, nasz głód samorealizacji, a nawet samoakceptacji. Pozwala nam ona być ludźmi spełnionymi, którzy żyją po coś. Zaś z drugiej strony pasja wymaga także całkowitego poświęcenia oraz zaangażowania. Pasja jest także motorem, który napędza całe życie, sprawiając że staje się ono piękniejsze. Co więcej, można powiedzieć, że pasja to nawet styl życia, czym z pewnością nie jest zwykłe hobby.

A jak się ma pasja w stosunku do tańca? Czy można tańczyć, nie angażując się i nie oddając całych swoich emocji i swojego serca, aby wyrazić właściwe emocje? Sądzę, że dla tancerza, taniec musi stać się pasją, jeżeli chce on do czegoś dojść. W przeciwnym razie będzie to tylko hobby, dodatkowe zajęcie, które będzie się po prostu lubić. Natomiast taniec wymaga poświęcenia wszystkiego i to nie z ciężkim sercem, lecz z radością, nie uważając niczego za poniesioną stratę, ale za korzyść, która niedługo stanie się widoczna przynosząc swój owoc. Jeżeli dla tancerza, taniec nie jest pasją, to wykonuje on tylko puste kroki jeden po drugim, co w rezultacie nie przekaże prawdziwych emocji.Łatwo można rozpoznać, dla którego tancerza taniec jest pasją: wystarczy, że zatańczy i to wyrazi więcej, niż tysiąc słów.

Nie można więc mówić o tańcu w odłączeniu od pasji, gdyż te dwa słowa powinny być ze sobą nierozerwalnie złączone. Bowiem tylko pasja usprawiedliwia wszelkie poświęcenia i wyrzeczenia. Tylko pasja pozwoli odnaleźć się w świecie tańca i wzbić się na wyżyny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>