Dzisiaj post w temacie, który z pewnością początkowo z tańcem się nie kojarzy… A jednak! Pokażemy Wam, co w największym stopniu sprawi, że pozbędziecie się negatywnych uczuć wywołanych danymi sytuacjami życia codziennego. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie warto trzymać tego w sobie, bo pewnego dnia nie będziemy już umieli tego udźwignąć.

Tancerze i tancerki doskonale zdają sobie sprawę z tego, jaki wpływ ma taniec na uczucia. Taniec jest bowiem ich lekarstwem zarówno na pozytywne, jak i negatywne sytuacje. W pozytywnych pozwala cieszyć się chwilą i jeszcze bardziej pogłębiać swoje szczęście/zadowolenia. Zaś negatywnych pozwala się pozbyć, po prostu o nich zapomnieć i sprawić, jakby ich w ogóle nie było. Wyzwala on całą masę endorfin, czyli hormonów szczęścia, które w błyskawiczny sposób opanowują całe ciało, zamieniając wszelką złość, zawód, czy smutek na zupełnie przeciwne odczucia.

„I co? To tyle? Tyle wystarczy? Ale jak to możliwe?” Zapewne te właśnie pytania zrodziły się w Twojej głowie. Jednakże jednoznaczne wytłumaczenie nie istnieje. We wszelkich negatywnych, stresowych, czy napiętych sytuacjach w Twoim życiu, po prostu nie daj się swoim myślom, które mogą ostatecznie tylko pogłębić i wręcz zhiperbolizować konkretne wydarzenie. Najlepiej będzie, jak wtedy po prostu włączysz muzykę na cały regulator (oczywiście muzykę taneczną, a nie sprzyjającą smutkowi) i zaczniesz spontanicznie tańczyć, podskakiwać, wygłupiać się. Wyobraź sobie wtedy, że jesteś na scenie i tańczysz przed publicznością swoją solówkę. Wyzwól emocje, rozluźnij swoje ciało i po prostu daj się ponieść muzyce. Zobaczysz, jak prędko Twój smutek zamieni się w radość, a wszelkie negatywne odczucia pójdą gdzieś w niepamięć i zaczniesz się z nich po prostu śmiać!

Przy najbliższej takiej sytuacji, wypróbuj ten sprawdzony sposób i daj znać, jak zadziałał na Ciebie! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>