Wybór obuwia do tańca towarzyskiego z pewnością nie jest prosty, w szczególności dla osób, które dopiero tańczyć zaczynają. Z niniejszego artykułu dowiecie się więc, jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru butów dla siebie.

Kryteria wyboru obuwia tanecznego:

 • buty do tańca muszą cechować się wyjątkową wygodą, aby umożliwiały swobodną pracę stopom.
 • buty taneczne powinny doskonale przylegać do Twojej stopy, natomiast nie uciskać jej. Miejscem, w którym buty powinny być dopasowane najbardziej to pięta, ponieważ powinna być ona mocno trzymana, abyś mogła czuć się bardzo stabilnie.
 • buty taneczne powinny być o rozmiar mniejsze od Twojej stopy, ponieważ na skutek treningów, skóra szybko się rozciąga. Ponadto Twoje palce powinny lekko wystawać poza obuwie, aby zapewnić sobie lepszą przyczepność do parkietu.
 • zdecyduj się na obuwie posiadające przy kostce pasek, aby zapewnić sobie większą ochronę przed kontuzją.
 • zalecamy, abyś wybrała buty taneczne w kolorze czarnym, bowiem będą one pasowały do każdej kreacji scenicznej.
 • polecamy także wybór obuwia skórzanego, ponieważ skóra jest zdecydowanie bardziej wytrzymała niż inne materiały. Dzięki temu Twoje buty nie wyeksploatują się tak prędko.
 • wybierając podeszwę butów tanecznych rozważ trzy podstawowe aspekty:
  przeznaczenie obuwia – wybór podeszwy w dużym stopniu zależy także od tego, jak i buty będą eksploatowane. Ponieważ, jeżeli będziesz w nich wykonywała dużo piruetów oraz kroków wymagających perfekcyjnej pracy stóp, wybierz podeszwę skórzaną. Natomiast, jeżeli tańczysz wyłącznie rekreacyjnie, np. na weselu, czy studniówce, postaw na obuwie z podeszwą z mikrogumy, gdyż jest ona bardziej odporna na uszkodzenia oraz sprawi, że nie będziesz się tak mocno ślizgać.
  rodzaj parkietu – w zależności od rodzaju parkietu, na którym tańczysz, powinnaś dobrać właściwą podeszwę. I tak, tańcząc na śliskim podłożu, najlepiej zdecydować się na podeszwę wykonaną z mikrogumy, natomiast jeżeli tańczysz na tępym parkiecie – postaw na skórzaną podeszwę;
  zaawansowanie tancerza – jeżeli jesteś dopiero początkującą tancerką – wybierz podeszwę z mikrogumy, ponieważ skórzana podeszwa przeznaczona jest dla tancerzy umiejących zapanować nad swoim ruchem w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>