Wygląd tancerzy podczas przeróżnych mistrzostw, stanowi kwestię kluczową. Bowiem ma on od samego początku przyciągnąc uwagę widzów oraz przede wszystkich jurorów, którzy ich oceniają. Co więcej, ich wygląd powinien w całości współgrac z wykonywanym tańcem, aby prezencja sceniczna była spójna.

MAKIJAŻ TANECZNY

Makijaż taneczny powinien byc przede wszystkim wyrazisty i mocny. Musi byc bowiem dostrzeżony nawet z ostatniego rzędu na sali, w której odbywają się mistrzostwa. Poza tym, makijaż pozwala tancerzom wczuc się w klimat odgrywanej roli oraz poczuc się bardziej pewnymi siebie. W makijażu scenicznym stosuje się bronzer w tonach, zarówno dla tancerki, jak i tancerza. Bowiem świetnie konturuje on twarz oraz można z jego pomocą podkreślic wyjątkowe rysy twarzy i przez to pokazac indywidualne, niepowtarzalne cechy konkretnego uczestnika.

Aby pomalowac oczy, używa się duże ilości cieni opalizujących, a nawet brokatu oraz kolorowych kredek do oczu. Z pewnością odróżnia się więc on od makijażu na co dzień.

Taki makijaż winien także byc bardzo wytrzymały, aby nie rozpłynął się pod kroplami potu, czy łez, wywołanych stresem. Dlatego też powinno się stosowac wyłącznie najwyższej jakości kosmetyki. Jeżeli zaś chodzi o to, jak taki makijaż ma dokładnie wyglądac, to nie można tego jednoznacznie określic, bowiem zależy to od charakterystyki tańca, do którego powinien on byc dopasowany. Takim makijażem należy także podkreślic wszelkie atuty urody tancerek, aby prezentowały się one zjawiskowo.

Nieodzownym elementem makijażu scenicznego są sztuczne rzęsy, dzięki którym oczy stają się większe i  bardziej wyraziste. Ponadto, stosuje się dużą ilośc podkładu, aby zakryc wszystkie niedoskonałości cery uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>