Jeżeli jesteś zainteresowany/na kupnem obuwia do tańca towarzyskiego, musisz sobie zdać sprawę z tego, że nie jest obojętne, jakie to będą buty. W swoim wyborze, powinno się kierować określonymi kryteriami, które zapewnią dostateczny komfort podczas tańczenia.

Buty do tańca towarzyskiego dzielą się na obuwie do tańców latynoamerykańskich oraz standardowych.

KOBIETY

Buty do tańców latynoamerykańskich – muszą zakrywać piętę, zaś odkrywać palce. Ich obcas powinien mieć od 4-9 centymetrów. Najczęściej obuwie to wykonuje się z naturalnej skóry, ale także z satyny. Ich podeszwa zrobiona jest natomiast z łosiówki. Ten rodzaj butów tanecznych powinien posiadać paseczek przy kostce, bądź podbiciu.

Buty do tańców standardowych – muszą być pełne, to znaczy zakrywać zarówno palce, jak i piętę. Ich obcas powinien znajdować się w granicy od 4-7 centymetrów. Z reguły są one wykonane z satyny, zaś podeszwa z łosiówki. Ten rodzaj obuwia tanecznego może, ale nie musi posiadać paseczka przy podbiciu.

MĘŻCZYŹNI

W przypadku mężczyzn podział taki jak powyższy nie ma znaczenia. Ich obowiązuje tylko jedna zasada: obuwie musi zakrywać palce oraz pięty (podobne do standardowych półbutów męskich), posiadać podeszwę wykonaną z łosiówki, zaś całe być wykonane z naturalnej skóry oraz posiadać klasyczne wiązanie. Co więcej, ich obcas winien mieć od 2,5-4,5 centymetra.

RODZAJE OBCASA (u Kobiet)

Klocek – to najbardziej stabilny i wygodny typ obcasa, jednakże stosuje się go wyłącznie w obuwiu tanecznym dla dzieci.

Obcas dla dzieci

Cuban – to typ obcasa, który zapewnia komfort oraz stabilność. Jest on idealny dla tancerzy średnio zaawansowanych.

Komfortowy typ obcasa

Flare – został stworzony w trosce o tancerzy początkujących, bowiem zapewnia wygodę oraz niebywałą stabilność. Obcas ten powinien mieć od 5 do 7 centymetrów.

Klieliszkowaty obcasSlim – to obcas dla tancerek zaawansowanych. Nie jest on bowiem stabilny oraz nazbyt wygodny, a jego wysokość oscyluje w granicach od 6,5 do 8 centymetrów.

TYPY PODESZWY

W tańcach łacińskich wyróżnia się dwa rodzaje podeszwy: standardową i profesjonalną. Podeszwa standardowa przeznaczona jest dla tancerek początkujących, ponieważ doskonale podtrzymuje ona stopę, dzięki temu, że jest sztywna. Natomiast podeszwa profesjonalna zalecana jest tancerkom zaawansowanym, gdyż podeszwa ta jest bardzo miękka, przez co mocno się wygina.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>