Mówi się, że taniec rozwija i to nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Z pewnością jest to racja, bowiem taniec, a raczej konkretne choreografie, wymagają pewnego rodzaju dojrzałości, umiejętności pokazywania skrajnych uczuć nie tylko swoją twarzą, ale i całym ciałem. Bez wątpienia można więc powiedzieć, że tańczące dzieci, dojrzewają emocjonalnie dużo wcześniej, niż ich rówieśnicy, którzy z tańcem, bądź ogólnie mówiąc z muzyką nie mieli do czynienia.

Taniec uczy wyrażania swoich emocji wielokanałowo. Ponadto, uczy koordynacji, dyscypliny, odpowiedzialności oraz determinacji w dążeniu do celu. Jesteśmy więc przekonani, że warto posyłać swoje dzieci już od najmłodszych lat na różne zajęcia taneczno-muzyczne. Jeżeli dodatkowo dostrzegamy w swoim dziecku dryg do tańca oraz poczucie rytmu – tym bardziej nic nie stoi na przeszkodzie.

Radzimy także, aby już od pierwszych miesięcy życia dziecka, zainwestować w jego rozwój pod kątem muzycznym. Istnieje wiele zajęć tzw. muzykoterapii, na które mogą przychodzić rodzice z dziećmi (nawet takimi, które jeszcze nie potrafią chodzić). Rodzice bowiem bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, jakie korzyści mogą przynieść tego rodzaju lekcje.

Przez pierwsze kilka lat życia dziecka, można je posyłać na zajęcia z rytmiki, które rozwijają słuch oraz ciało poprzez różnego rodzaju zabawy w rytm muzyki. Nie dość, że dziecko pożytecznie zużyje część swoich pokładów energii, to jeszcze podświadomie będzie stale podlegało rozwojowi.

Jeżeli więc zastanawiasz się, czy posłać swoje dziecko na zajęcia taneczne, bądź rytmiczne – nie wahaj się ani chwili dłużej! Z pewnością będzie to jedna z najlepszych decyzji mająca wpływ na dobro Twojego dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>